Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5

Duyurular

ÜRETİCİ KAYIT DEFTERİ DAĞITIMI Bitkisel ürünlerin üretiminden pazarlama aşamasına kadar geçen süreçte kullanılan Bitki Koruma Ürününün Zirai Mücadele Teknik Talimatlarına ve diğer kimyasalların teknik tavsiyelerine uygun ve kontrollü olarak kullanılmasını, Türk Gıda Kodeksi ve kalıntı değerlerine uygun bitkisel ürün arzını, tüketici sağlığı ve çevrenin korunması ile üründe izlenebilirliğinin sağlanmasına yönelik olarak Şubat 2010 tarihinden itibaren ticarete konu olan tüm bitkisel ürünlerde üreticilerin, kullanmış oldukları Zirai İlaç ve diğer kimyasal maddelerin kaydının tutulacağı Üretici Kayıt Defterini almaları zorunlu hale gelmiştir. Üretici Kayıt Defteri tutulmayan ürünlerin satışı yasak olup, ürün alıcılarının da bu ürünleri almaları yasaktır. Bu kapsamda tüm üreticilerimizin Üretici Kayıt Defterlerini İlçe Tarım Müdürlüğümüzden temin etmeleri gerekmektedir.  ÇKS BAŞVURULARI Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı talimatları gereği 2014 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi müracatları 01 Ekim 2014 ve toprak analiz desteklemesinden yararlanabilmek için toprak analizi yaptırma süresi 30 Ekim 2014 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır. İlçemiz üreticilerine ilanen duyurulur.

Ataturk Diyor Ki

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına, Türk milleti denir. (1930)

Anketimize Katılırmısın ?

Sitemizi Hangi Sıklıkta Ziyaret Ediyorsunuz?
 

Ziyaretçilerimiz

Bugün171
Dün228
Bu Hafta1220
Bu Ay4519
All218610
PDF Yazdır e-Posta

İlçe Müdürümüz Sayın Özgür BAŞ , Zir.Müh. Uğur MACİT ve Vet.Hek. Ömür ÇAĞIL ilçemiz Dumanlı Köyü İlkokulu'nda Bilinçli Tüketici Okulda Yetişiyor Projesi kapsamında eğitime katıldılar. Yapılan eğitim "Çocuklarda Dengeli Beslenme , Hijyen ve Gıda Güvenliği" konularını kapsamakta idi. Yine sunumun sonunda İlçe Müdürümüz Sayın Özgür BAŞ çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.

Sunum interaktif olarak gerçekleşmiş olup çocukların konuya maksimum katılımları sağlanmıştır. Eğitimin başarılı geçtiği gözlemlendi.

 


Design byERKO